Soğutma Grupları ve Kuleleri Gürültü Ses Yalıtımı

Soğutma Grupları ve Kuleleri Gürültü Ses Yalıtımı

Soğutma Grupları ve Kuleleri Gürültü Ses Yalıtımı

Soğutma Grupları ve Kuleleri Gürültü Ses Yalıtımı , neredeyse bütün kurumsal mağazalarda ve market zincirlerinde, mesai saatleri boyunca çalışır durumda olup, çevreye yaydığı gürültü ile sıkıntılılara yol açan klima dış ünitelerinin izolasyon uygulamasından geçme işlemidir.

Soğutma grupları ve kulelerinin gürültü ses yalıtımı

Soğutma grupları ve kulelerinin gürültü ses yalıtımı

Su soğutma kuleleri  endüstriyel anlamda soğutma ihtiyacı fazla olan sanayi üretim yapan firmalar tarafından kullanılmaktadır.  Su soğutma gruplarının en fazla kullanıldığı alanların başında termik santraller,  ilaç sektörü, gıda sektörü, demir çelik üreten fabrikalarda, petro kimya sanayisi  gibi su soğutma ihtiyacı en fazla olan büyük sanayiler gelmektedir. Soğutma suyu sağlamak amacı ile kurulan su soğutma kuleleri ; sistemden gelen ısıyı soğutma suyundan absorb edilmesini sağlar. Su soğutma kulesinin  doğaya faydası nedir ? Sorusuna net bir cevap verebilmemiz mümkün.  Su soğutma kulesi ve gruplarının faydasının başında doğaya zarar vermemesi gelir.

Soğutma grupları ve kulelerinin gürültü ses yalıtımı

Soğutma grupları ve kulelerinin gürültü ses yalıtımı

Eğer endüstri alanında büyük bir firma soğutma gruplarına ve kulelerine sahip olmasaydı, ne yazık ki nehir,deniz ve gölleri kullanacaktık.  Kullanılan bu suyun tekrar göl deniz nehirlere akması ekolojik anlamda doğaya zarar verecekti. Bu nedenle, Soğutma kuleleri ve grupları aslında hem doğaya faydalı hem de zamandan tasarruf açısından kullanılması faydalı bir sistemdir. Su soğutma kuleleri  ısı transfer yöntemlerinde hem ıslak soğutma kuleleri hem de kuru soğutma kuleleri olarak 2’ye ayrılır. Yapısına göre de 2’ye ayrılan soğutma kuleleri paket tip ( küçük ölçekli), inşaai tip(demonte olarak üretilen büyük ölçekli)dir. Soğutma grupları ve kulelerinin gürültü ses yalıtımı ise mutlaka olmazsa olmazlardandır.  Bu nedenle, soğutma grupları ve kulelerini seçerken seçiminizi gürültüyü en aza indirgeyecek, ihtiyacınıza göre en uygun ,çevre koşullarına göre uygulanabilir olarak yapmanızda fayda var.

Firmamızın ana prensipleri arasında önceliği alan asıl husus; Soğutma grupları ve kulelerinin gürültü ses yalıtımı , ses yalıtım uygulamasının cihazlarda performans düşüklüğüne , verim kaybına ve doğal çalışmasına engel olmadan işlem yapılmasıdır.

Gürültü izolasyon hzimetlerimizden yararlanmak ya da bu konuda daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Bu gönderiyi paylaş


%d blogcu bunu beğendi: